Antikorozinis dažymas

 

Antikorozinis metalo konstrukcijų ir gaminių dažymas

 

Metalo antikorozinio gruntavimo ir dažymo darbus atliekame ceche. Mobilios antikorozinio dažymo paslaugos – atvyksime ir darbus atliksime užsakovo objekte.

Įmonės teikiamos paslaugos:

  • Laikančiųjų metalo konstrukcijų antikorozinis padengimas
  • Vamzdynų paviršiaus antikorozinis apdirbimas
  • Apsauginių kelio atitvarų, apšvietimo stulpų atnaujinimas, gruntavimas
  • Tvorų, vartų gruntavimas ir dažymas
  • Lauko žaidimo aikštelių atnaujinimas, antikorozinis dažymas

Kodėl gruntavimas prieš dažymą būtinas?
metalo-konstrukciju-antikorozinis-dazymas

Antikorozinis metalinių paviršių padengimas prieš dažymą yra būtina sąlyga siekiant ilgam laikui apsaugoti metalą nuo drėgmės ore, tiesioginio sąlyčio su vandeniu, ypatingą dėmesį reikia skirti suvirinimo vietoms jei tokių yra. Viršutiniai dekoratyviniai dažai prikimba stipriai ir išsilaiko ilgai tik prie gerai iš anksto paruošto lygaus ir švaraus paviršiaus.

Metalas rūdija dėl geležies sąveikos su oru ir jame esančia drėgme. Korozija – viršutinio metalo sluoksnio oksidavimosi procesas kurio metu metalas pasidengia rūdžių sluoksniu.  Gruntavimas sustabdo šį procesą ir pagerina dažų sukibimą su paviršiumi. Gelžbetoninių konstrukcijos  stiprumas taip pat priklauso nuo armatūros paruošimo nuo Korozija greičiau prasideda drėgnose vietose, mechaniškai pažeistus metalo paviršius.

Prieš gruntavimą reikia atlikti paruošiamuosius darbus: mechaniškai metaliniu šepečių ar šlifavimo popieriumi nuvalyti rūdis, senus dažus, dulkes ir kitokius nešvarumus,  apdoroti galima ir naudojant srautinį valymą smėliu.

Antikoroziniu gruntu dažomi juodojo metalo gaminiai, plieno ir aliuminio statybinės konstrukcijos. Metalo apsauga nuo korozijos gali būti dvejopa: padengimas gruntu arba cinkavimas. Ypatinga apsauga nuo korozijos ir izoliacija reikalinga metalo konstrukcijoms, vamzdžiams esantiems po žeme.

Kokie metalai nerūdija?

Nerūdijantis plienas gali būti vadinamas taip jei jo sudėtyje yra bent dešimtadalis chromo ir nikelio.

Aliuminis nerūdija tačiau oksiduojasi, paviršiuje susidariusi plėvelė apsaugo aliuminį nuo tolimesnio aplinkos poveikio. Jei šis apsauginis barjeras nepažeidžiamas, aliuminis gali išsilaikyti labai ilgai.

Auksas, sidabras, platina sudėtyje neturi geležies, todėl yra atsparūs ne tik korozijai bet ir net agresyvioms cheminėms medžiagoms.