Priešgaisrinis dažymas

 

Priešgaisrinis metalo konstrukcijų dažymas

 

Teikiame statybinių plieno konstrukcijų priešgaisrinio dažymo paslaugas. Norėdami sužinoti priešgaisrinio dažymo darbų kainas susisiekite telefonu arba elektroniniu paštu. Metalinių konstrukcijų priešgaisrinis padengimas ugniai atspariais dažais kartais dar vadinamas ugniaatsparinimu.

Vienas iš gaisro prevencijos būdų privačiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose yra metalinių ir medinių stogo konstrukcijų, atraminių kolonų padengimas purškiamais priešgaisriniais dažais. Kodėl tai svarbu? Įvykus gaisrui dažų danga putoja, išsiplečia ir sudaro barjerą kuris tam tikrą laiką apsaugo metalą ar medieną nuo karščio. Priešgaisrinių dažų gamintojų testais įrodyta, kad 1 milimetras ugniai atsparios izoliacinės dangos išsiplečia iki 10 mm storio korėto apanglėjusio sluoksnio kuris tam tikrą sulaiko karštį ir neleidžia metalui deformuotis. Priešgaisriniai dažai gaminami vandens ir emulsijos pagrindu.

Metalo paviršius turi būti švarus prieš padengiant karščiui atspariais dažais, geriausiai tam tinka abrazyvinis metalo valymas smėliu. Po tokio apdorojimo metalas padengiamas trimis sluoksniais kaip parodyta paveikslėlyje:

Pirmas sluoksnis – priešgaisrinis epoksidinis gruntas

Antras sluoksnis – vieno ar dviejų komponentų vandens pagrindo priešgaisriniai dažai

Trečias sluoksnis – viršutinė akrilinė dekoratyvinė danga

priesgaisriniu-dazu-padengimas-metalo-konstrukciju-2

 

Statybinių metalo konstrukcijų atsparumo ugniai priešgaisrinė klasifikacija

Komercinės ir gyvenamosios paskirties pastatų statyboje naudojamų plieno konstrukcijų atsparumo ugniai reikalavimai yra įvairūs, todėl ir priešgaisriniai putojantys dažai turi specialų ženklinimą. REI 15, 20, 30, 60, 90, 120 – skaičius parodo priešgaisrinės dangos atsparumo ugniai kritinę ribą skaičiuojant minutėmis. Per šį laiką priešgaisrinė danga apsaugo konstrukcijas nuo deformacijos, jos išlaiko savo formą ir krūvį.

Paveikslėliuose parodyta kaip priešgaisriniai dažai pasikeičia veikiami liepsnos. Susidariusi kieta apanglėjusi puta sulaiko liepsną ir tam tikrą laiką neleidžia karščiui prasiskverbti iki saugomo paviršiaus.

kaip-atrodo-priesgaisriniai-dazai-po-gaisro kaip-atrodo-priesgaisriniai-dazai-po-gaisro-2 metalas-ugniaatsparinimas kaip-atrodo-priesgaisriniai-dazai-po-gaisro

 

Jei statote naują pastatą kuriam reikalingas ypatingas saugumas, vertėtų pagalvoti ne tik apie metalo konstrukcijų dažymą karščiui atspariais dažais, apdengimą aukštai temperatūrai atspariomis plokštėmis bet ir sienų tinkavimą priešgaisrinių tinku. Galimas ir elektros laidų priešgaisrinis padengimas išsiplečiančia danga arba montavimas specialiuose ugniai atspariuose loveliuose. Priešgaisrinę dangą galima naudoti vidaus ir lauko darbams, viršutinį sluoksnį pagal poreikį papildomai dažyti įvairiomis spalvomis.