Smėliavimas

Smėliavimas

Mobilios smėliasrovės paslaugos ir smėliavimo darbai uždaroje smėliavimo kameroje Vilniuje. Valome smėliu, šaliname visų rūšių seną dangą, teršalus nuo visų kietos struktūros paviršių. Stacionarius objektus, didelių gabaritų konstrukcijas valome vietoje su mobilia smėliavimo įranga sausu arba šlapiu būdu.

Smėliavimo paslaugos:

Smėliavimas (srautinis valymas smėliu) yra pats efektyviausias ir dažnai vienintelis būdas pašalinti senus dažus, laką, rūdis, tinką, purvą ir bet kokius kitus į paviršių įsigėrusius nešvarumus. Galbūt žodis smėliavimas jums nėra girdėtas tačiau šis paviršių valymo ir paruošimo būdas naudojamas jau senai ir yra nepakeičiamas apdorojant sunkiai įveikiamus, nepatogius apdirbti paviršius kai kitais valymo būdais dažnai neįmanoma kokybiškai nuvalyti ir pašalinti senos dangos.

Smėliavimas – geriausias visų paviršių valymo, atnaujinimo, senos dangos šalinimo būdas. Jei kada nors bandėte atnaujinti metalinio gaminio paviršių ar perdažyti medines namo sienas savarankiškai apsiginklavę mechaninėmis priemonėmis, turėtumėte žinoti, kad tai ilgai trunkantis pragariškas darbas. Čia, kaip ir kiekviename kitame darbe – svarbiausia pasirinkti tinkamas priemones.

smeliavimas-murines-siena-plytos

smeliavimas-medienos-rastu

smeliavimas-sunkvezimio-kebulas

Smėliavimas

Smėliavimas – ne lietuviškas žodis, pritaikytas mūsų kalboje pagal anglišką žodžių junginį sandblasting t.y. procesas kai smėlio arba kitokios abrazyvinės medžiagos mišinys purškimas į paviršių siekiant nuvalyti arba pašalinti seną dangą. Valstybinė lietuvių kalbos komisija panašu šio naujadaro nepatvirtins tad lietuviškai smėliavimą reikėtų vadinti srautiniu valymu arba tiesiog valymu, paviršių apdirbimu smėliu. Smėliavimas gali būti atliekamas su vandeniu arba be.

Sausas smėliavimas – paviršiaus valymo būdas kai oras maišomas su kvarciniu smėliu arba metalo dalelių abrazyvu.

Šlapias smėliavimas – valymo mišinys purškiamas maišant orą kartu su vandeniu.

Smėliavimo paslaugos pasirinkimą nulemia paviršiaus tipas kurį norite atnaujinti. Jei tai medinio namo fasadas ar metalo konstrukcijos – tinka sausas valymas. Šlapias smėliavimas valymas tinka išorės darbams – mūrinėms sienoms, tinkui, grindinio trinkelėms valyti. Naudojamas tada kai nėra galimybės kelti dulkes ir galima susidariusias valymo atliekas lengvai surinkti arba tais atvejais kai objekte yra degių medžių ir reikia laikytis griežtų priešgaisrinės saugos reikalavimų.
Cheminės paviršių atnaujinimo priemonės yra brangios, tinka tik mažiems plotams, ne visada duoda norimą rezultatą, tad norint atlikti didelės apimties darbus reikalingos profesionalios smėliavimo paslaugos. Šiuos būdas galima atlikti stacionariai arba su mobilia įranga – aplikatoriumi, abrazyvo talpa ir oro kompresoriumi. Srautinio valymo panaudojimo galimybės plačios, atnaujinti galima įvairius kieto paviršiaus daiktus – metalo ir medienos gaminius, įrengimus, statinių sienas, lubas, grindis, ratlankius ir daug ką kitą. Smėliavimo apdirbimo negalima taikyti tik trapiems, minkštiems paviršiams ir plono sluoksnio gaminiams nes jie gali deformuotis arba paprasčiausiai prakiurti.

Kodėl rinktis smėliavimą?

  • Efektyvumas – per trumpą laiko tarpą galima nuvalyti didelius plotus.
  • Visų rūšių dangos ar teršalų pašalinimas viena procedūra.
  • Ideali paviršių švara prieš gruntavimą ir dažymą.
  • Geresnis dažų sukibimas su paviršiumi – didesnis atsparumas korozijai ir ilgesnis tarnavimo laikas.
  • Ekonomiškumas – sunaudojama nedaug abrazyvo ir pagalbinių medžiagų.
  • Prieinama paslaugų  kaina tiek smulkioms įmonėms tiek ir privatiems asmenims.
  • Visada garantuotas puikus rezultatas nes geresnio paviršių apdirbimo būdo tiesiog nėra.

Kur atliekamas smėliavimas?

Nedidelių gaminių smėliavimo darbus atliekame savo dirbtuvėse Vilniuje, uždaroje smėliavimo  kameroje 6 x 10 x 3 m. Neteršiama aplinka, surenkami, išvalomi ir iš naujo panaudojami abrazyvai.

Stacionarūs objektai, didelių gabaritų gaminiai smėliuojami vietoje su mobilia įranga ir kitomis reikalingomis pagalbinėmis priemonėmis.