Medienos sendinimas

Medienos sendinimas naudojant smėliavimo technologiją yra vienas iš būdų atnaujinant arba dekoruojant medinius paviršius. Dirbtinis medžio sendinimas pakeičia medienos paviršių, išryškina natūralų medžio grožį – unikalias medžio rieves, šakas, natūralius nelygumus, skylutes. Smėliavimas idealiai tinka tiek dirbtinai pasendinti tiek ir atnaujinti medį nuvalant seną dangą prieš dažymą ar lakavimą. Senas sluoksnis pašalinamas tolygiai, o reljefo gylį galima reguliuoti purškiant smėlio srovę į paviršių iš arčiau ar toliau. Be to, pasiekiamos visos vietos kurių neįmanoma apdirbti elektriniais mechaniniais įrankiais ar švitriniu popieriumi. Atlikus smėliavimą tokį paviršių dar galima papildomai apdoroti – subraižyti, padaryti įdubimus kad medžio gaminio išvaizda būtų dar originalesnė.

Smėliavimo privalumai sendinant medieną:

  • Medienos paviršius apdorojamas tolygiai
  • Paviršius nesubraižomas
  • Pasiekiamos visos sunkiai prieinamos vietos
  • Galima reguliuoti gylį
  • Tinka vidaus ir lauko apdailai
  • Sendinimo procesas bekvapis, nenaudojai chemikalai
  • Smėliavimas tinka ir medienos šviesinimui

Kaip pasendinti medieną?

Medienos sendinimo būdai:

Medienos apdorojimas smėlio srautu purškiant oro ir smėlio mišinį į medienos paviršių. Šis būdas tinka spygliuočių ir lapuočių medienos sendinimui, vidaus ir išorės apdailai, nepakeičiamas apdirbant smulkias detales su įdubimais ar išpjovomis, medienos raižinius, ornamentus, dekoratyvines detales.

sendintos-medines-lubos

Cheminis medienos sendinimas – medžio grožiui atskleisti naudojami dažai, lakas, beicas, sendinta patina ir kitos cheminės priemonės. Sendintos medienos raštui pabrėžti galima naudoti skirtingos paskirties chemikalus ir apdorojimo priemones, spalvas derinti prie namų interjero ar eksterjero spalvų. Šis sendinimo būdas dar vadinamas dirbtiniu sendinimu arba dekoratyviniu,  medienos paviršius išlieka su tais pačiais reljefo nelygumais, neįgauna gruoblėtumo, toks koks ir buvo prieš sendinimą, tik patamsėja spalva išryškindama medžio raštą. Technologija gana paprasta, medinės lentos ar rąstai dažomi, šlifuojami plieno vilna, po to balinami, gali būti beicuojami ar dekoruojami dekupažu.

dirbtinis-medienos-sendinimas-chemikalais

Mechaninis medienos sendinimas – paviršiams apdirbti naudojamas elektrinis šlifuoklis su metaliniu ar nailoniniu šepečiu arba apdirbimas rankiniu būdu naudojant šlifavimo popierių. Šis būdas reikalauja daug fizinės jėgos, netinka apdorojant didelius plotus. Įrankius patogu naudoti tik lygiems paviršiams, visiškai nepasiekiamos sunkiai prieinamos vietos pvz. kampai, jungtys, detalės, gilūs įdubimai.

medienos-sendimas-mechaniniu-budu