Plytų ir betono smėliavimas

Mūrinių sienų, tinko, senų plytų, betono valymas smėliasrove

Atliekame pastatų fasadų, senų plytų, betono, tinko, akmens valymo, senos dangos šalinimo darbus.

Dirbame su mobilia smėliavimo įranga.

 • Mūrinių sienų smėliavimas – raudonos, geltonos, keramikinės, silikatinės, klinkerio, apdailos plytos
 • Senovinių plytų paviršiaus atnaujinimas, senų plytų restauravimas, rūsio sienų atnaujinimas
 • Seno tinko šalinimas nuo sienų, plytų
 • Betono valymas – sienų, lubų, betoninių grindų, pamatų, betoninių laiptų srautinis valymas
 • Gelžbetoninių konstrukcijų – sijų, kolonų, perdangos plokščių, laiptatakių, turėklų smėliavimas
 • Bituminės hidroizoliacinės mastikos šalinimas nuo betoninių paviršių
 • Tinkuotų išorės arba vidaus sienų valymas
 • Akmens valymas smėliu – pamatų, tvorų, akmeninių kolonų, grindinių, takelių, laiptų smėliavimas
 • Kalkių valymas nuo lubų, sienų ir kitų paviršių
 • Betoninių grindinio plytelių, trinkelių, akmeninių grindinių atnaujinimas
 • Kelio ženklinimo dangos, dažų šalinimas nuo asfalto

Srautinis valymas smėliu – natūralus kietų paviršių valymo ir atnaujinimo būdas pučiant sauso smėlio ir oro mišinį į paviršių. Taip galima nesunkiai pašalinti įvairios kilmės nešvarumus ir atnaujinti plytų, betono, tinko viršutinį sluoksnį. Papildomas paviršiaus paruošimas prieš smėliavimą nereikalingas.  Svarbiausia atliekant smėliavimo darbus yra tai, kad visi paviršiai kuriems nereikalingas valymas būtų kruopščiai uždengti ir apsaugomi nuo dulkių ir purvo. Durys, langai, palangės, kiti interjero ir eksterjero elementai apdengiami ir izoliuojami lipnia juosta. Jei leidžia galimybės objekte, smėliavimas atliekamas su vandeniu tam kad būtų sumažintas dulkių patekimas į aplinką.

Prieš atliekant srautinį valymą reikia apžiūrėti paviršių keliose pastato vietose ir įvertinti plytų, betono, tinko trapumą, porėtumą, koks paviršiaus užterštumo lygis, kiek giliai ir kaip stipriai sena danga prikibusi ir įsigėrusi į paviršių. Tai atlikus įvertinamas ir atmosferos sąlygų poveikis ir nustatoma koks smėliavimo stiprumas reikalingas. Apdorojamam plotui reikalinga abrazyvo veikimo jėga reguliuojama keičiant aplikatoriaus angos skersmenį ir atstumą tarp smėliuojamo objekto ir aplikatoriaus. Pirmiausia atliekamas bandomasis smėliavimas kurio metu nustatoma kokiu atstumu bus valomas likęs plotas. Atliekant sienų srautinį valymą pastato viduje po atliktų darbų išsiurbiamos susidariusios dulkės ir nešvarumai.

Smėliavimo pritaikymo galimybės labai plačios, pasitelkiamas senų senamiesčio rūsių mūrinių sienų valymui, nešvarumų, tinko šalinimui nuo senovinių plytų, kartais reikalingas naujai išmūrytų akmeninių statinių paviršių ir cemento siūlių valymui. Dėl nelygios skaldytų akmenų formų mūro darbus atlikti švariai yra sunku. Statybininkai mūrijimo metu turi dirbti labai kruopščiai arba atlikę darbus nuvalyti išteptą paviršių aukšto spaudimo vandens srove arba specialiais chemikalais. Akmeninės sienos, betoninės atraminės sienelės, tvoros, akmeniniai grindiniai ar takeliai po smėliavimo vėl atrodo kaip nauji, paruošti tolimesniam naudojimui.