Valymo, smėliavimo, restauravimo darbams atlikti naudojame profesionalią vokišką ir amerikietišką įrangą. Kaeser mobilūs dyzeliniai oro kompresoriai, stacionari ir kilnojama Sapi Mammut aukšto slėgio sauso ir šlapio smėliavimo įranga, Ingersoll Rand dažymo kompresoriai ir įrankiai. Galinga, efektyvi ir ekonomiška įranga reiškia, kad darbus įvykdome greitai ir galime pasiūlyti konkurencingas kainas. Mobilias paviršių valymo ir smėliavimo paslaugas teikiame visoje Lietuvoje.

Didžiausias srautinio valymo privalumas yra greitis, mobilumas ir panaudojimo universalumas.

Smėliavimo įrangos pritaikymo galimybės:

  • Fasadų valymas
  • Rūdžių valymas nuo metalo
  • Gaisro pasekmių šalinimas
  • Grafiti valymas
  • Laivų korpuso valymas
  • Pramoninis valymas
  • Akmens paminklų ir skulptūrų restauravimas
  • Įvairios paskirties technikos atnaujinimas
  • Aikštelių, kiemų, tvorų atnaujinimas

Mes žinome, nesvarbu kokį paviršių norite nuvalyti ar atnaujinti, rezultatas pranoks jūsų lūkesčius.

Smėliavimas – kas tai? Kaip tai daroma?smeliavimo-iranga-sapi-2

1870 m. smėliavimo procesą  sugalvojo ir užpatentavo JAV išradėjas Benjaminas Chew Tilghman’as.  Dar būdamas kariuomenėje jis nuolat mastė kaip panaudoti vėjo ir smėlio jėgą žmogaus poreikiams. Vėliau eksperimentuodamas suslėgtu oru, vandeniu, garais, kvarco ir smėlio užpildu jis galų gale surado būdą kaip sujungti visus elementus į procesą kurį dabar vadiname specifiniu terminu “smėliavimas”. Valymo būdą naudojant oro/vandens srovę su smėlio priemaišomis tuo metu taikė dildžių galandimui, taros graviravimui, medienos šlifavimui, šiandien panaudojimo sritys daug įvairesnės. Smėliavimo įranga nuolat tobulinama tačiau esminiai dalykai išlieka tie patys. Kaip ir anksčiau, taip ir dabar, smėliavimo darbo greitis ir kokybė priklauso nuo įrangos našumo, pasirinkto smėliavimo būdo, operatoriaus žinių ir paviršių užterštumo lygio. Mūsų darbo specifika turi keletą niuansų, dažniausiai užduodami klientų klausimai gali būti įdomūs ir jums.

Reguliuojamas srovės stiprumas skirtingiems paviršiams. Medžiagų atsparumas srautiniam valymui yra nevienodas, vienos jų yra labai kietos, kitos palyginti trapios. Automobilių, laivų metaliniams paviršių apdirbimui reikalinga daug didesnė valymo jėga nei mūriniams ar mediniams fasadams. Ypatingo atsargumo reikalauja senų pastatų restauracija, būtent todėl reikia reguliuoti smėliasrovės greitį pasirenkant optimalų srautą tiek efektyvumo tiek ir saugumo požiūriu. Mūsų naudojama smėliavimo įranga leidžia reguliuoti slėgį nuo 0.1 iki 12 Bar. Įvertiname visas galimas valymo darbų rizikas, priklausomai nuo paviršiaus tipo ir teršalų kilmės pasirenkame įrangos optimalų greitį kuris leidžia greitai atlikti darbą ir nepadaro paviršiams žalos.

Bedulkis smėliavimas – valymas su vandems pajungimu padidinta galia. Tai nepakeičiamas valymo būdas dulkėtiems, porėtiems, kenksmingais chemikalais padengtiems paviršiams valyti siekiant sumažinti aplinkos taršą. Dažnai naudojama antifulingo dangai šalinti prieš laivo restauravimą, gyvenamuosiuose rajonuose ar viešuose objektuose kai dulkės gali pakenkti aplinkinių sveikatai, užteršti aplinkinius pastatus ir pan. Antras šlapio smėliavimo privalumas yra tai kad valymo metu susidariusius teršalus galima susiurbti ir saugiai utilizuoti.

Smėliavimo antgaliai – boro karbido purškimo antgaliai gaminami įvairių formų, nuo medžiagos, paviršiaus reljefo ir norimo efekto parenkamas tam tikras purkštukas. Naudojame ypatingai atsparius nusidėvėjimui boro karbidas antgalius. Boro karbidas yra keraminė medžiaga kietumu nusileidžianti tik deimantui. Ši medžiaga naudojamas labai įvairiose srityse, pradedant įranga stomatologams ir netgi gaminant tankų šarvus, neperšaunamas liemenes ir kitus specifinius gaminius kuriems reikalingas ypatingas atsparumas smūgiui, trinčiai, karščiui. Tokių smėliavimo antgalių tarnavimo laikas 1000-2000 valandų.

Smėliavimo antgalių tipai

Vortex rotacinis antgalis – daug geresnis valymo rezultatas. Šio tipo antgaliai generuoja didelę gramdymo jėgą kombinuojant besisukančio vandens srovę, orą ir smėlį. Naudojama kietoms ir minkštoms nuosėdoms, betono apnašoms ir kitokiems įsisenėjusiems teršalams šalinti.

rotacinis-smeliavimo-antgalis

Venturi apvalus antgalis – didesnis srovės greitis koncentruojamas į mažą plotą. Venturi efektas – antgalio purškiklio anga turi susiaurėjimą, šis dirbtinas diametro sumažinimas padidina abrazyvo mišinio greitį sustiprindamas smūgį į paviršių t.y. valymo efektyvumą, apvali išėjimo anga tiksliai nukreipia abrazyvą į objektą, ekonomiškai naudojami resursai. Šis antgalis skirtas metalo, plytų, betono smėliavimo darbams.

universalus-apvalus-smeliavimo-antgalis

Plokščios srovės antgalis – pailgos formos srovė apima didesnį plotą todėl naudojama dideliems plokštiems paviršiams, valymo poveikis ne toks agresyvus. Krūvis paskirstomas siaura linija todėl tinka purkšti į siaurus plyšius, stačiakampius elementus

plokscias-smeliavimo-antgalis

Kokie abrazyvai naudojami smėliavimo darbams?

Dažai, rūdys, guma, suodžiai, dervos, kalkių nuosėdos, pelėsiai, samanos – tai tik keletas teršalų pavyzdžių kuriuos galime nuvalyti. Smėliavimas tinka bet kokiems nestandartiniams darbams. Abrazyvai naudojami tokie kokį norima paruošti paviršių – nuvalyti, pašiaušti, suteikti matiškumą ar nublizginti. Populiariausias abrazyvas yra kvarcinis smėlis, plieno šratai, karpyta viela, riešutų kevalai, soda, sausas ledas, stiklo šukės, stiklo rutuliukai, aliuminio oksidas,  raudonasis mineralas almandinas, magnio sulfatas – kizeritas.

Švarūs, tvarkingi, kaip nauji – tokius objektus paliekame išvykdami. Pamirškite mechaninį paviršių valymą visiems laikams, jei norite nuvalyti ir perdažyti namą, tvorą, atnaujinti kitus paviršius, skambinkite mums ir mes padėsime išspręsti valymo ir dažymo rūpesčius.

Su mobiliais Kaeser oro kompresoriais ir smėliavimo įranga galime atvykti į bet kurią Lietuvos vietą. Sutaupysime jūsų laiką atlikdami sunkius atnaujinimo darbus už jus. Per dieną galime apdirbti nuo 50 iki 200 kv.m plotą

Kompresoriaus našumas 4,3 m3/min

Darbinis slėgis iki 8 bar

 

mobilus-smeliavimo-oro-kompresorius-kaeser-m43